Laser hair loss in Karaj

لیزر موهای زائد در کرج یکی از روش ‌های غیرتهاجمی برای کاهش یا حذف دائمی موهای زائد در بدن است. این روش به یکی از آسان ترین و محبوب ترین روش‌ ها برای از بین بردن موهای زائد در بدن در سراسر جهان تبدیل شده است.

این روش می‌ تواند به افرادی که دچار پرمویی هستند یا مایل به حذف موهای بخش ‌های مختلف بدن هستند کمک کند.

 

 

 

Laser hair loss in Karaj

 

 

 

عملکرد لیزر موهای زائد در کرج چگونه است؟

نور لیزر هر چیزی که تیره ‌رنگ باشد را حرارت داده و می‌ سوزاند. با حرارت دادن و سوزاندن موی تیره‌ رنگ داخل فولیکول مو، خود فولیکول نیز آسیب می ‌بیند و از بین می‌ رود.

هرکدام از موهای بدن ما دارای یک چرخه ‌ی رشد و استراحت هستند. در یک زمان مشخص اکثر موهای بدن ما در فاز استراحت هستند و تعداد کمی از آن‌ها در فاز رشد هستند.

اگر هنگام لیزر موهای زائد ، فولیکول مو در فاز استراحت باشد، اشعه لیزر بر آن اثری ندارد. به همین دلیل است که برای از بین بردن تمامی ‌موها به چندین جلسه درمان با لیزر، با فاصله های زمانی مشخص نیاز است. با هر جلسه رفع موهای زائد تعدادی از فولیکول ‌های فعال مو سوخته می ‌شوند و بالاخره پس از مدتی تمامی‌ موها از بین می ‌روند.

 

آماده شدن برای لیزر موهای زائد در کرج:

قبل از انجام لیزر بهتر است به مدت دو هفته از اپیلاسیون ، بند و یا هر روشی که در آن مو به طور کامل از ریشه بیرون کشیده می‌شود پرهیز کنید زیرا در لیزر موهای زائد اشعه نور فولیکول مو را هدف قرار می‌ دهد. دستورالعمل‌ های دیگری نیز وجود دارد که اثر بخشی این روش را بهبود بخشیده و خطر عوارض جانبی را کاهش می ‌دهد.

 

 

 

Laser hair loss in Karaj

 

 

 تعداد جلسات لیزر موهای زائد

مو در چندین مرحله رشد می‌کند (آناژن، الوژن، کاتاژن) و لیزر تنها می‌تواند بر فولیکل‌ های موی در حال رشد اثر گذارد (اوایل آناژن). از این رو چندین جلسه برای از بین بردن مو در تمام  مراحل رشد مورد نیاز است.
نشان داده شده است که چندین عمل بسته به نوع مو و رنگ پوست، کاهش بلندمدت مو را ارائه می‌کند. بیشتر بیماران به حداقل هفت درمان نیاز دارند.

پارامترهای کنونی از یک دستگاه به دستگاه دیگر متفاوت می‌ باشند اما سازندگان و متخصصین بالینی عموماً انتظار از 3 تا 8 هفته فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد بسته به قسمت درمان‌ شده را توصیه می‌ کنند.
معمولاً افتادن موی لیزر شده دو الی سه هفته طول می‌ کشد. بایستی اجازه داد که این موها به صورت خود بخود ریزش کنند.

 

بیشتر بخوانید : مرکز لیزر مو کرج

این توصیه ‌ها عبارت اند از:

 • برای چند روز دور از آفتاب و نور خورشید بمانید. لیزر نباید روی پوست های آفتاب سوخته یا برنزه انجام شود
 • اجتناب از تحریک پوست
 • اجتناب از اپیلاسیون و وکس
 • عدم استفاده از داروهای ضد التهابی که باعث خونریزی می‌شود مانند آسپرین
 • اگر عفونت فعالی دارید مانند سرماخوردگی یا عفونت پوستی باکتریایی دارید نباید از این روش برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده نمایید.
 • علاوه بر این در صورتی که پوستی تیره یا گندمی دارید توصیه می ‌شود از ترکیبات سفید کننده در محل درمان استفاده نمایید.

 

 

مزایای لیزر موهای زائد در کرج:

 • مزیت اصلی که استفاده از روش لیزر موهای زائد دارد، حذف موها برای مدتی طولانی است. حتی در برخی موارد موها برای همیشه حذف می شوند.
 • از این رو پوست نیز بهبود می یابد و شاداب تر می شود. این روش می تواند تمام موهای زائد را در مراحل مختلف از بین ببرد و پوستی کاملاً صاف برای تان ایجاد می کند.
 • دستگاه های لیزر موهای زائد فقط بر روی رنگدانه ها اثر می گذارد و تأثیر منفی بر روی پوست ندارد. از این رو می توان با خیال راحت از آن بهره برد.
 • روش حذف موهای زائد کاری ساده است و مشکلی ایجاد نمی کند. همچنین درد ندارد یا درد آن نسبت به دیگر روش های معمول حذف مو، بسیار کمتر و قابل تحمل تر است.

 

 

 

Laser hair loss in Karaj

 

 

 

چه کسانی نباید لیزر موهای زائد انجام دهند ؟

هر چند استفاده از دستگاه های لیزر چندان خطری ندارد ولی به علت حساسیت هایی که در برخی مواقع وجود دارد استفاده از آن برای بعضی از افراد توصیه نمی شود:

 • زنان باردار نباید از لیزر استفاده کنند زیرا ممکن است اشعه ی لیزر بر روی بدن ضعیف جنین تأثیر منفی داشته باشد.
 • همچنین کسانی که دارای مشکلات عصبی هستند و ممکن است جای زخم خود را دست کاری کنند نمی توانند از این روش استفاده کنند.
 • اگر زخم های روباز یا عفونت در ناحیه لیزر وجود داشته باشد باید تا درمان زخم و رفع عفونت صبر کرد و پروسه انجام لیزر موهای زائد را به بعد موکول کنید.
 • افرادی که آفتاب گرفته اند و از روش های برنزه کردن پوست در ماه های اخیر بهره برده اند نمی توانند در حال حاضر از لیزر موهای زائد استفاده کنند.

 

 

Laser hair loss in Karaj

 

 

 

لیزر موهای زائد در کرکز لیزر موهای زائد در کرج برای چه نواحی انجام می شود ؟

هنگامی که لیزر موهای زائد شروع به کار کرد، معمولاً بانوان برای رفع موهای صورت خود مانند موهای پشت لب، چانه، پیشانی و دیگر بخش ها از آن استفاده کردند.

اما به مرور که دستگاه ها بهتر و کارآمدتر شدند، دیگر نواحی بدن نیز توسط لیزر درمان شد و موهای زائد آن ها مورد حمله اشعه ی لیزر قرار گرفت.

 • صورت به جز نواحی نزدیک چشم
 • دست ها از انگشتان تا شانه ها
 • موهای کمر و سینه
 • موهای پاها شامل ران، ساق پا، انگشتان، پشت پا و …
 • زیر بغل و …

 

Laser hair loss in Karaj

 

 

از این رو تمام قسمت هایی که ممکن است موی زائد وجود داشته باشد می تواند به کمک لیزر موهای زائد صاف و بدون مو شود.

البته در صورتی که منطقه ای زخم یا زگیل داشته باشد، باید تا درمان آن ها اقدامی برای رفع موهای زائد آن صورت نگیرد؛ زیرا اشعه ی لیزر ممکن است بر روی زخم های روباز تأثیر بگذارد و درمان آن ها را به تأخیر اندازد.

پس از لیزر مو زائد در کرج چه اتفاقی می‌افتد؟

در این روش زمان برای بهبود نیازی نیست و افراد پس از لیزر مو می ‌توانند بلافاصله به زندگی عادی خود بازگردند. استفاده از کرم ضد آفتاب قبل از لیزر بسیار ضروری است و تاثیر زیادی در جلوگیری از تحریک پوست دارد.

بلافاصله پس از انجام لیزر مو می ‌توانید انتظار داشته باشید که تعداد موهای موجود در منطقه کاهش یابد. بین دو تا هشت هفته بعد از لیزر، رشد مو در ناحیه تحت درمان شروع می ‌شود و به این دلیل است که همه فولیکول های مو به یک اندازه به لیزر پاسخ نمی ‌دهند.

اغلب افراد بعد از اولین جلسه لیزر بین ۱۰ تا ۲۵ درصد کاهش مو را مشاهده می ‌کنند. با توجه به پرمویی و اندازه منطقه تحت درمان بین ۷ تا ۱۰ جلسه برای حذف دائمی مو مورد نیاز است. پس ازآن به صورت سالانه به یک یا دو جلسه برای لیزر موهای خود نیاز خواهید داشت.

 

 

 

Laser hair loss in Karaj

 

 

 

 

هزینه انجام لیزر در مرکز لیزر موهای زائد در کرج:

هزینه ای که برای انجام لیزر مو پرداخت می کنید به عوامل متعددی بستگی دارد. دستگاه های لیزر مختلف هزینه های متفاوتی دارند.

دیگر عوامل تأثیر گذار بر روی هزینه لیزر موهای زائد شامل موارد زیر است:

 • این که کدام ناحیه را مورد درمان قرار دهید هزینه های متفاوتی در بر دارد. البته اگر به صورت کامل درمان تمام قسمت های بدن را داشته باشید معمولاً تخفیف می گیرید.
 • هزینه برای هر جلسه درمان بررسی می شود و تعداد جلسات برای هر فرد متفاوت است که باعث تفاوت در هزینه ها می شود.
 • کلینیک یا مرکزی که از آن جا خدمات دریافت می کنید نیز می تواند تعرفه ی متفاوتی داشته باشد.
 • ممکن است خدمات جانبی مانند کرم های بی حس کننده یا ترمیم کننده و … که قبل و بعد از انجام لیزر در برخی از کلینیک ها مورد استفاده قرار می گیرد نیز می توانند بر روی هزینه تمام شده تأثیر داشته باشند.
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها