Removing the mole

برداشتن خال کرج

برداشتن خال کرج برای صورت و بدن با روش های مختلفی امکان پذیر است.

زمانی که پزشک شما یک خال را خطرناک تشخیص می دهد و یا زمانی که خودتان به دلایل زیبایی شناختی از وجود خال روی بدن خود ناراضی هستید، ممکن است به فکر این بیافتید که خال خود را به گونه ای بردارید.

در این مقاله مروری به روش های مختلف مورد استفاده برای برداشتن خال صورت و جاهای دیگر بدن خواهیم داشت.

 

Removing the mole

 

 

 

در حالی که معمولا خال ها بی ضرر هستند و نیازی به درمان ندارند، گاهی اوقات ممکن است در صورت خطر ابتلا به سرطان پوست یا به دلایل زیبایی نیاز به حذف کردن خال باشد.

وجود خال روی بدن و صورت کاملا طبیعی است. رشد سلول های پوستی باعث به ‌وجود آمدن خال ‌ها روی پوست ما می ‌شود.

هر فردی تقریباً بین ۱۰ تا ۴۰ عدد خال روی پوست خود دارد. خبر خوش این است که وجود چنین چیزی روی پوست، در بیشتر اوقات بی ‌خطر است و لازم نیست که دربارهٔ آن نگران باشیم.

در واقع، برداشتن خال تا زمانی که ما را آزار ندهد، لزومی ندارد؛ اما اگر وجود آن باعث می ‌شود که زیبایی ‌مان تحت تأثیر قرار بگیرد یا تماس آن با لباس و… آزاردهنده است، برداشتن خال یک انتخاب خواهد بود.

انواع خال ‌های صورت:

برای آنکه بفهمیم آیا خال با لیزر و دیگر روش‌های موجود قابل ‌حذف است و یا خیر، بهتر است ابتدا نوع خال را بشناسیم:

خال سطحی: این نوع خال ‌ها سطحی و معمولاً به رنگ قهوه‌ای هستند که اندازه آن‌ها معمولاً زیر 5 میلی ‌متر است. خال ‌های سطحی به دلایل وراثتی و یا قرارگیری در معرض خورشید شکل می ‌گیرند.

خال درمال: این نوع خال ‌ها برآمده هستند و معمولاً رنگ پوست می‌ باشند. البته در مواردی ممکن است قهوه ‌ای ‌رنگ نیز باشند.

خال ترکیبی: این خال‌ ها همچون خالی ‌های درمال برآمده هستند؛ اما رنگی تیره و یا قهوه ‌ای دارند. معمولاً این خال‌ ها دارای مو نیز می ‌باشند.

 

 

Removing the mole

 

 

برداشتن خال کرج:

اگرچه برداشتن خال کرج در بیماران مبتلا به ملانوم پیشرفته ضروری است، اما بسیاری از بیماران خال های پوستی خود را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه یا به دلیل ظاهر آن بر می دارند.

در بیماران مبتلا به خال های سرطانی، جراحی تنها روش موثر برداشتن خال است. برای کسانی که می خواهند خال خود را بنا به دلایل زیبایی بردارند، جراحی و لیزر  گزینه های مناسبی هستند.

 

انواع برداشتن خال کرج:

تراشیدن

بیوپس پانچ

لیزر وکوتر

عمل جراحی

برای خال هایی که از سطح پوست بالاتر آمده اند، استفاده می شود. در این روش، ابتدا پزشک شما یک بی حس کننده موضعی را به ناحیه اطراف خال اعمال کرده و با استفاده از یک اسکالپل کوچک و تیز خال را می تراشد.

 

 

 

Removing the mole

 

 

تکنیک بیوپسی پانچ، معمولاً برای خال های پوستی کوچک تر استفاده می شود و شامل استفاده از یک دستگاه خاص برای پانچ کردن یک قطعه پوستی است.

خال های پوستی که مسطح یا بدخیم هستند معمولاً با عمل جراحی برداشته می شوند، یعنی جراح کاملاً خال را بریده و به طور کامل آن را بر می دارد، سپس با بخیه پوست را می بندد.

 

برداشتن خال کرج با لیزر:

حذف خال با لیزر برای خال هایی که صاف و قهوه ای یا سیاه هستند ، مناسب تر است. حذف کامل خال با لیزر معمولاً نیاز به یک تا سه بار مراجعه به مطب پزشک متخصص دارد.

او بی حسی موضعی را اعمال کرده و از لیزر برای حذف سلول های خال استفاده می کند. به طور کلی، حذف خال با لیزر برای خال های خیلی بزرگ یا خال هایی که برآمده هستند، مناسب نیست.

 

 

Removing the mole

 

 

 

درمان زگیل تناسلی در کرج:

زگیل های تناسلی یکی از شایع ترین انواع عفونت های جنسی هستند. نزدیک به تمام افراد فعال جنسی حداقل در طول زندگیشان به یکی از انواع ویروس های پاپیلوما انسانی (HPV) آلوده خواهند شد، ویروسی که باعث ایجاد زگیل تناسلی می شود. احتمال بروز زگیل تناسلی در مردان بیشتر از زنان است.

در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی در زنان باردار، معمولا بروز زگیل تناسلی تشدید پیدا می کند. اگر فردی از قبل مبتلا به ویروس hpv باشد، در دوران بارداری ضایعات زگیل تناسلی بیشتر می شوند؛ ولی خطری برای مادر و جنین ایجاد نمی کند.

در این شرایط بهتر است که زایمان به صورت سزارین انجام شود. لیزر یکی از بهترین روش ها برای درمان زگیل تناسلی در زنان باردار است.

علائم و نشانه های زگیل های تناسلی عبارت اند از:

 • تورم کوچک، گوشتی یا خاکستری در ناحیه تناسلی
 • چند زگیل کنار هم قرار گرفته و نمای گل کلمی را ایجاد می کنند.
 • خارش یا ناراحتی در ناحیه تناسلی
 • خونریزی هنگام مقاربت

 

 

Treatment of genital warts in Karaj

 

 

 

 

درمان زگیل تناسلی در کرج برای مردان و زنان:

اگر زگیل های شما باعث ایجاد ناراحتی نشوند، ممکن است نیاز به درمان نداشته باشید. اما اگر علائم شما که شامل خارش، سوزش و درد هستند یا زگیل های تناسلی قابل مشاهده باشند و باعث ایجاد تنش روانی در شما گردند، پزشکتان می تواند با دارو یا جراحی به از بین بردن آن کمک کند. در هر حال، احتمال بازگشت ضایعات بعد از درمان وجود دارد. برای خود ویروس درمان وجود ندارد.

دارو و پماد برای درمان زگیل تناسلی در کرج :

درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان می تواند شامل استفاده مستقیم پماد روی پوست باشد. از جمله این پمادها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایمی کوئیمود (آلدرا، زیکلارا)
 • پودوفیلین و پودوفیلوکس (کندیلوکس)
 • تری کلرواستیک اسید (TCA)
 • Sinecatechins

 

 

Treatment of genital warts in Karaj

 

 

 

جراحی برای درمان زگیل تناسلی در کرج:

ممکن است شما برای برداشتن زگیل های بزرگ، زگیل هایی که به دارو پاسخ نمی دهند یا در صورتی که باردار باشید زگیل هایی که نوزاد شما هنگام زایمان امکان تماس با آن ها را داشته باشد، نیاز به جراحی داشته باشید.

 

 انواع درمان زگیل تناسلی عبارت اند از؛ منجمد کردن با نیتروژن مایع (کریوتراپی) ، الکتروکوتری ، برداشتن به وسیله جراحی ، درمان با لیزر.

 

 

برای پیشگیری و جلوگیری از ابتلا به زگیل تناسلی چه کنیم؟

 • اجتناب از مقاربت بدون حفاظت جنسی با شرکای جنسی متعدد.
 • در صورت مقاربت، از روش های فیزیکی جلوگیری از بارداری استفاده کنید.
 • منطقه تناسلی را خشک و تمیز نگه دارید.
 • برای جلوگیری از تعرق بیش از حد و افزایش گردش هوا در ناحیه تناسلی از لباس زیر پنبه ای استفاده کنید.
 • زگیل را لمس یا زخم نکنید و حتی آن را فشار ندهید.

 

 

 

انواع برداشتن خال

 

 

 

آیا برداشتن خال با لیزر یک روش دائمی است؟

بیشتر خال‌های درمان شده بازنمی گردند. به هر حال، یکی از اهداف درمان به حداقل رساندن احتمال ایجاد اسکار است بنابراین در حد امکان تلاش می‌ شود که به لایه‌ های زیرین پوست آسیبی وارد نشود.

این بدان معنا است که برخی خال‌ ها ممکن است از بین نروند و دوباره رشد کنند که البته به طور معمول این اتفاق نمی‌ افتد. در صورت بروز این اتفاق، درمان‌ های بعدی ممکن است تهاجمی‌ تر باشد احتمالاً ایجاد اسکار افزایش می‌ یابد. شما همچنین ممکن است نیاز به درمان اسکار ناشی از برداشتن خال نیز داشته باشید.

 

 

بهترین روش برای برداشتن خال کدام است؟

می‌ توان گفت جراحی بهترین روش برای برداشتن خال می‌باشد. در واقع فیریز کردن، سوزاندن و لیزر کردن خال به دلیل سلول بودن خال نیز می‌ تواند دلیل بر سرطانی شدن خال باشد و تنها عمل جراحی باید صورت گیرد تا خال به طور کار برداشته شود، چرا که خال سلول است و به هیچ وجه نباید به غیر از جراحی با هیچ روش دیگری درمان شود که، این کار نیز توسط متخصصین پوست و یا جراح پلاستیک انجام می‌ شود ولی کک و مک و یا هر نوع لک صورت به دلیل اینکه رنگ است می‌ توان لیزر کرد.

 

چرا روش‌ های خانگی برداشتن خال‌ ها مضر هستند؟

 • روش‌ های خانگی رفع خال کاملاً آسان و راحت به نظر می‌ رسند. شما ممکن است بخواهید از این روش‌ها استفاده کنید و به مطب متخصص پوست و مو مراجعه نکنید. مدارکی دال بر مؤثر بودن روش‌ های خانگی برای رفع خال‌ ها وجود ندارد و برخی از این روش‌ ها نیز ممکن است خطرناک باشند.
 • مطالعات کمی در مورد عوارض جانبی استفاده از کرم‌های بردارنده خال موجود در داروخانه‌ ها و فروشگاه‌ های آنلاین انجام شده است. این کرم ممکن است باعث بروز اسکارهای ضخیم در اطراف خال مورد نظر شوند
 • برداشتن خال‌ ها با استفاده از اجسام تیز مانند قیچی یا تیغ نیز ممکن است خطرناک باشد. برداشتن هر نوع توده‌ای احتمال بروز عفونت را به خصوص اگر ابزار مورد استفاده به درستی استریل نشده باشد افزایش می‌ دهد. همچنین احتمال ایجاد اسکارهای دائمی در محل خال نیز وجود دارد.
 • یکی دیگر از خطرات احتمالی برداشتن خال‌ ها توسط خود فرد این است که فرد متوجه نمی‌ شود که خال هدف سرطانی بوده است یا نه. ممکن است این خال، ملانوم بوده باشد. اگر آزمایش‌ های تخصصی پوست و مو در مورد سرطانی بودن یا نبودن خال روی شما انجام نشود ممکن است این عارضه به همه قسمت‌ های بدن گسترش یافته و تبدیل به یک مشکل مهلک شود.

 

کلینیک تخصصی پوست،مو و لیزر آسمان آبی البرز

14
مجموع نظرات

avatar
6 نظرات
8 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
8 نویسندگان دیدگاه
کلینیک آسمان آبیسمانهتینا شاملویاسرانصاری آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ندا
مهمان
ندا

ایا زیگیل صورت هم درمان میکنید

کلینیک آسمان آبی
مدیر
کلینیک آسمان آبی

سلام دوست عزیز. بله .شما باید توسط پزشکان مرکز ویزیت شده و سپس تحت درمان قرار بگیرید . برای گرفتن نوبت میتوانید با شماره 02632402304 تماس بگیرید . با تشکر

محمد
مهمان
محمد

سلام. از چه تاریخی کلینیک باز است؟

کلینیک آسمان آبی
مدیر
کلینیک آسمان آبی

سلام . کلینیک برای ارایه خدمات درمانی باز میباشد.

Araaa
مهمان
Araaa

هزینه انجام کرایو برای زگیل تناسلی چقده؟

کلینیک آسمان آبی
مدیر
کلینیک آسمان آبی

سلام . روز بخیر . با شماره 02632402304 تماس بگیرید . همکاران ما همه روزه از ساعت 8 صبح تا 8 شب در مرکز پاسخگوی سئوالات شما خواهند بود . تشکر

انصاری
مهمان
انصاری

سلام ایا زگیل تناسلی خانم رو برمیدارید

کلینیک آسمان آبی
مدیر
کلینیک آسمان آبی

سلام وقت بخیر – بله کرایوتراپی خانم نیز انجام میشود . جهت هماهنگی وقت متخصص با شماره های 02632402304 تماس حاصل فرمایید . با تشکر .

یاسر
مهمان
یاسر

سه زگیل تناسلی به انداره بزرگتر از عدس دارم میخواستم هزینه درمان با لیزر بپرسم.

کلینیک آسمان آبی
مدیر
کلینیک آسمان آبی

سلام وقت بخیر لطفا با شما ره 02632402304 تماس بگیرید . همکاران ما کاملا راهنماییتون میکنند . تشکر

تینا شاملو
مهمان
تینا شاملو

سلام خال گوشتی روی گردن هم بر میدارید؟

کلینیک آسمان آبی
مدیر
کلینیک آسمان آبی

سلام وقت بخیر دوست عزیز – بله همه خدمات زیبایی و درمانی پوست و مو در مرکز توسط پزشک متخصص انجام میشود . برای تعیین وقت با شماره 02632402395 تماس بگیرید .

سمانه
مهمان
سمانه

سلام خال گوشتی دارم ولی هیچی ازش نمیدونم چطوری میشه برداشت

کلینیک آسمان آبی
مدیر
کلینیک آسمان آبی

سلام وقت بخیر – شما میتوانید برای دریافت مشاوره رایگان همه روزه از ساعت 9 تا 7 عصر به کلینیک مراجعه نمایید . شماره تماس ثابت کلینیک جهت دریافت مشاوره 02632402395