بوتاکس جهت تعریق

بوتاکس جهت تعریق : بعضی افراد خصوصا دحتران یا پسران نوجوان و جوان دچار تعریق شدید و بیش از حد در منلطق حاص مثل زیر بغل یا کف دست و پا هستند و این حالت بسیار ایشان را زجر می‌دهد به طوری که حتی در فصول سرد هم از زیر بغل یا دست‌های این افراد عرق می‌چکد و قادر نیستند خودکار را به مدت چند دقیقه مدام دست بگیرند و بنویسند یا اینکه مرتب لباس‌های زیر این افراد به علت تعریق شدید در ناحیه زیر بغل خیس می‌شود و بعضا به علت اضافه شدن عفونت‌های میکروبی ترشحات عرق این افراد زرد و عفونی می‌شود. این حالت در تمام فصول دیده می‌شود ولی هنگام هیجان‌های روحی و استرس‌ها و هوای گرم شدیدتر می‌شود و بعضا باعث کاهش اعتماد به نفس وحتی گوشه‌گیری و افسردگی می‌شود.

جدا از آن که تعریق زیاد زیر بغل و کف دست و پا در بعضی مواقع ممکن است به علت بیماری‌های غددی و عصبی خاص باشد در اغلب موارد این بیماری شخص هیچ مشکل یا بیماری زمینه‌ای ندارد و به علت استعداد یا زمینه‌های سرشتی و ژنتیکی خاص در سن نوجوانی و جوانی دچار این مشکل زجرآور می‌شود. علت آن هم ترشح بیش از حد استیل کولین از پایانه‌های عصبی است که به غدد عرق متصل هستند.

بوتاکس جهت تعریق

خدمات بوتاکس جهت تعریق در کرج

در افراد طبیعی تحریک و ترشح این اعصاب برای تحریک غدد عرق تنظیم شده و نرمال است ولی در این بیماران این تعادل و تنظیم به هم خورد و اعصاب این ناحیه (زیر بغل یا کف دست و پا) بیش از حد تحریک و باعث ترشح بیش از حد غدد عرق در این نواحی یعنی زیر بغل یا کف دست و پا می‌شود. معمولا هم این مشکل بعد از چند سال (به طور متوسط ده سال) به تدریج خوب می‌شود، البته این یک نکته مثبت و امید برای این بیماران است چرا که اغلب مبتلایان از این نکته زجر می‌کشند که فکر می‌کنند مشکل ایشان تا آخر عمر طول می‌کشد.\

مطالب مرتبط‌ :‌ کاشت مو در کرج

نکته بد و منفی که وجود دارد اکثر درمان‌های موضعی مثل دئودرانت‌های حاوی آلومینیوم کلرید و خوراکی مثل پروبانتین و … که برای کاهش ترشح عرق زیر بغل یا کف دست و پا این افراد وجود دارد هم مقطعی است و مهم‌تر اغلب کم اثر است حتی بعضی موارد به توصیه بعضی متخصصین اعصاب و داخلی شخص مبتلا را تحت عمل جراحی سمپاتکتومی قرار می‌دهند و عصب آن ناحیه را با جراحی باز و در متدهای جدیدتر با جراحی‌های بسته با آندوسکوپی قطع می‌کنند و البته این عمل هم گاها با عوارضی ممکن است همراه باشد و حتی در موارد کمی ممکن است عصب قطع شده مجددا رشد کند و مشکل بیمار مجددا ایجاد شود و یا سایر عوارضی که احتمال آن وجود دارد که لازم است در یک مبحث جداگانه کاملا در مورد این عمل و عواقب و عوارض احتمالی آن بحث شود.

تاثیر بوتاکس برای تعریق

طی چند سال اخیر بهترین کمکی که به این گروه از مبتلایان شده و در عمل هم تا حدود زیادی موثر و نسبتا کم عوارض بوده تزریق بوتاکس یا دیسپورت در نقاط مختلف زیر بغل و یا کف دست و پا بوده و در عمل هم تزریق بوتاکس بهترین راه درمان تعریق شدید و زیاد در نواحی ذکر شده است است به طوری که حدود 10 تا 15 نقطه از زیر بغل به صورت زیر پوستی آن هم بدون درد یا با درد بسیار کم بوتاکس تزریق می‌شود و بعد از چند روز بوتاکس تزریق شده باعث بلوک یا توفق عملکرد عصبی می‌شود که باعث ترشح بیش از حد غدد عرق میشده.

البته تاثیر تزریق بوتاکس در از بین بردن یا کاهش عرق بین 6 تا 9 ماه و گاها تا 12 ماه می‌باشد و اگر پزشک با تجربه باشد معمولا هم عوارضی متوجه فرد تزریق شده نمی‌شود. بعداز اتمام اثر بوتاکس یا دیسپورت تزریق شده در زیر بغل یا سایر نواحی ذکر شده مجددا می‌توان تزریق را تکرار کرد تا جایی که بعد از چند سال در بسیاری از این افراد به تدریج و خودبخود بهبودی حاصل می‌شود و اعصاب سمپاتیک این نواحی از لحاظ عملکردی نرمال می‌شوند.

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
الهام اخشابی
الهام اخشابی
3 سال پیش

سلام روز بخیر می خواستم هزینه بوتاکس زیر بغل رو بدونم و اینکه چند جلسه باید تزریق بشه ممنون

کلینیک آسمان آبی
مدیر
کلینیک آسمان آبی
3 سال پیش

سلام . دوست عزیز جهت گرفتن وقت مشاوره رایگان لطفا با شماره 02632042304 تماس بگیرید . تشکر