لیفت با نخ

فرآیند پیری از حدود سی سالگی شروع می‌شود که در آن مثلث زیبایی معکوس می‌شود. مثلث زیبایی مثلثی فرضی است که در اطراف صورت ترسیم می‌شود. در دوران جوانی قاعده این مثلث در بالا و راس آن در پایین و در ناحیه چانه قرار می‌گیرد. با افزایش سن این مثلث معکوس شده و در اثر افتادگی پوست و بافت‌های صورت راس مثلث در بالا و قاعده آن در پایین قرار می‌گیرد. بعضی از اقدامات در زمینه زیبایی با تلاش برای باز گرداندن این مثلث به دوران جوانی است.
معکوس شدن تدریجی شکل مثلثی صورت به مرور زمان و افزایش سن کشیدن پوست با نخ از اقداماتی است که در این راستا عمل می‌کند. لیفت با نخ یک روش کم تهاجمی، سرپایی و غیر جراحی و کم عارضه با نتایج نسبتا مطلوب است که در سال‌های اخیر مقبولیت چشم‌گیری پیدا کرده است. در این روش، نخ‌های مخصوصی در زیر پوست قرار داده می‌شود. طراحی این نخ‌ها به گونه‌ایست که در خود خارهایی دارند که به بافت پوست گیر کرده و ضمن کشیدن پوست موجب نگه داشتن پوست در حالت مطلوب می‌گردد.

لیفت با نخ

از طرفی جنس این نخ‌ها از نوعی است که به مرور زمان باعث تحریک کلاژن سازی در پوست شده از این رو پس از جذب نخ در طی زمان، ردپای آن به صورت الیافی از کلاژن در محل باقی خواهد ماند که موجب می‌شود چهارچوب مناسبی برای حمایت بافت پوست ایجاد شود و علی‌رغم جذب نخ در طی زمان، آثار آن ماندگاری بیشتری داشته باشد. لیفت با نخ در مواردی مانند بالا بردن ابرو، کشیدن پوست نیمه میانی صورت برجسته نمودن گونه، و کشیدن پوست یک سوم تحتانی صورت (خط فکی) کاربرد دارد.
کاندیداهای مناسب لیفت با نخ، افراد 30-60 ساله با افتادگی پوست خفیف تا متوسط می‌باشند. افراد دارای افتادگی شدید، چین‌های عمیق، پوست خیلی نازک و پوست خیلی ضخیم کاندید مناسبی برای لیفت با نخ نیستند. این افراد یا بایستی از سایر روش‌های زیبایی استفاده نمایند و یا اینکه همراه با لیفت با نخ از سایر روش‌های زیبایی بهره بگیرند.
ذکر این نکته مهم است که انواع نخ‌های محصول کارخانجات و کشورهای مختلف در بازار وجود دارد. بسیار اهمیت دارد که از انواع نخ‌های مجوزدار و مورد تایید سازمان‌های نظارتی معتبر آمریکا، اروپا و وزارت بهداشت استفاده شود. استفاده از نخ‌های بی‌کیفیت علاوه بر عدم تحصیل نتیجه مطلوب ممکن است با عوارضی چون حرکت نخ، واکنش التهابی و عفونت همراه باشد.

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها